علت خرابی موتور یخچال

علت خرابی موتور یخچال و یخچال فریزر

علت خرابی موتور یخچال و یخچال فریزر

علت خرابی موتور یخچال

شاید شما تا به حال به مشکل کارکرد موتور یخچال فریزر برخورد کرده اید، این قسمت یخچال که قلب دستگاه می باشد، قطعه ای فلزی است که دارای قطعات مکانیکی و برقی می باشد، وظیفه ی موتور تامین نیروی به حرکت درآوردن گاز مبرد در سیستم می باشد.

موتور دارای اجزای است که گاز را تحت فشار قرار داده و در مسیر لوله کشی به حرکت در می آورد، گاز اول به لوله کندانسور واردمی شود که مستقیم به موتور وصل می باشد بعد از حرکت گاز مبرد در موتور به کندانسور جهت خنک کردن، فرستاده می شود در این جهت گاز پس از طی کردن در مسیر کندانسور گرمای خود را به محیط بیرون یخچال داده و پس از خنک شدن به خشک کن یا درایر هدایت می شود.

از آنجا که گاز مبرد به صورت گاز می باشد پس از ورود به درایر به لوله ی کوچکی که لوله مویی نامیده می شود می رود و گاز را با فشار موتور در لوله به صورت مایع درمی آید و مسیر لوله مویی را طی کرده و از جهت خروجی لوله مویی خارج می گردد اینجاست که فضای وسیع تری وارد می شود که اواپراتور نامیده می شود که این عمل را نقطه جوش می نامند.

علت خرابی موتور یخچال

به زبان ساده گاز به مایع و مایع به گاز تبدیل میشود، نقطه جوش همان برودتی است که سرما ی مورد نظر را تامین میکند، بنابراین مقدار طول لوله مویی و قطر لوله مویی تاثیر به سزایی در تامین برودت دارد.

تقریبا طول لوله مویی برای یخچال فریزر تقریبن ۳ متر و قطر لوله مویی بستگی به گاز مبرد و قدرت موتور دارد، پس از نقطه جوش گاز برگشتی توسط لوله ساکشن انجام می گردد دوباره به موتور باز می‌گردد.

لوله کندانسور
لوله ساکشن

به طور کلی برای قدرت هر موتور لوله موی خاصی در نظر گرفته می شود به طور مثال: موتور با قدرت ۱/۴ یعنی ۱/۴ اسب بخار لوله مویی با قطر همان قدرت موتور در نظر گرفته می شود اگر این کار درست انجام نشود در تولید سرما مشکلاتی به وجود می آید:

وقتی گاز مبرد به اندازه کافی باشد
وقتی فشار موتور درست باشد
وقتی سیستم رفت و برگشت سالم می باشد
اواپراتور یخچال سرما ندارد
قطعه لوله مویی کیپ یا مسدود شده است ویا گاز کم میباشد و گاز مبرد نمی‌تواند درست از مایع گاز تبدیل شود و نقطه جوش دستگاه کامل باشد.

در این صورت باید گاز تخلیه و درایر و لوله مویی کاملا تعویض گردد، برای تنظیم گاز مبرد ۱۳۴aمقدار فشار هشت پی اس ای می‌باشد که با ترازو قابل تنظیم می باشد، برای تعمیر کلی باید حتماً لوله مویی و درایر تعویض شود.

باید بدانیم در یخچال و فریزر گاز مبرد اول به فریزر وارد میشود و سرریز گاز فریزر به یخچال بعد توسط لوله ی ساکشن به موتور برمی‌گرداند، این کار از آن جاست که اگر هر دو اپراتور و تریزون یخچال به یک اندازه گاز وارد شود قسمت یخچال هم به دمای منفی صفر وارد می گردد و تمامی مواد غذایی در یخچال یخ میزنند.

البته این به آن معنا نیست که اگر دریخچال فریزر یخچال سرماییش از حد دارد ایراد از اینجا است بلکه زمان روشن بودن موتور تعیین کننده دما و برودت که توسط سنسور یا ترموستات تنظیم میگردد است، خرابی در هر کدام از این قطعه ها مشکلات مربوط به خود را دارد.

مشکلات مربوط به موتور:

طول عمر موتور معمولا به نوع کیفیت قطعات کارخانه
مقدار زمان کار کرد
مقدار گاز مبرد
ثابت بودن ولتاژ برق
خنک شدن گاز مبرد توسط کندانسور
و در نهایت استفاده کاربرد در یخچال می باشد، ایراد در هر کدام از این بخش ها در طول عمر موتور نقش بسزایی دارد وتعمیر وباید توسط تکنسین‌ها انجام شود و از دست کاری در رله استارت و برق موتور خودداری کنید.

هدف تهران تعمیرکار:

همیشه تعمیر تخصصی و جلب رضایت مشتریان عزیز بوده است، دانش اندوخته این چند ده به ما اموخته مشتریانی که آموزش و اطلاعات کافی از یخچال و نحوه کاربرد آن را دارند به مراتب بهره بهتر و هزینه کمتری نسبت به دوستانی که اطلاعات کافی ندارند می پردازند، دوستانی که علاقه مند به این مطالب می باشید می توانید ما را در صفحه گوگل آدرس ‏www.tehrantamirkar.com

اینستاگرام tehrantamirkar

تلگرام Tehrantamirkar@

دنبال کنید

تهران تعمیرکار شبانه روزی در خدمت شماست

کلمات کلیدی سئو سایت : علت خرابی موتور یخچال

علت خرابی موتور یخچال فریزر,تعمیر یخچال,تعمیر یخچال ساید

تعمیر یخچال در محل,تعمیر یخچال در تهران,تعمیر یخچال سامسونگ

تعمیر یخچال ساید بای ساید,تعمیر فریزر,تعمیرات یخچال در تهران

تعمیرات یخچال,تعمیرات ساید بای ساید,تعمیرات یخچال در محل,تعمیرات یخچال فریزر در تهران

آشنایی با تعمیرات یخچال فریزر خانگی

آشنایی با تعمیرات یخچال فریزر خانگی

تعمیرات یخچال فریزر خانگی

تعمیرات یخچال فریزر خانگی جزو آن دسته از مقوله هایی می باشد که نیاز به دانش و تخصص خاص خود بوده و نمی توان به هر کسی اعتماد نمود چرا که نمایندگی های تعمیرات یخچال فریزر خانگی در هر نقطه ای از کور فراوان بوده و بسته به اینکه نوع و برند یخچال چگونه ایت باید به مرکز خدمات پس از فروش برده و تعمیرات لازم را انجام داد در واقع باید.یکی از لوازم خانگی پر استفاده در منازل یخچال بوده که در طرح های متنوعی در برند ها و مدل های متعدد  موجود است و به جرات می توان گفت خدمات پس از فروش تعمیرات یخچال فریزر خانگی یکی از عوامل مهم در جلب رضایت مشتریان محسوب می شود.افرادی که یخچالشان دچار مشکل می شود می توانند به راحتی با یافتن مرکز تعمیرات یخچال فریزر خانگی برند خود مشکل آن را حل و مجددا استفاده نمایند.

تعمیرات یخچال فریزر خانگی

نمایندگی تعمیرات یخچال فریزر خانگی

یکی از مهم ترین فاکتور های مهم در انتخاب یک  برند وجود خدمات پس از فروش برای مشتریان می باشد به طوری که مشتری قبل از خرید نمایندگی های مجاز و خدمات پس از فروش آن را بررسی خواهد کرد. برند های مختلف هر یک در مراکز استان دارای مراکز مجاز سرویس دهی جهت تعمیرات می باشند.

نصب لوازم خانگی مانند ساید بای ساید و یخچال بسیار تخصصی بوده زیرا همسان سازی این لوازم با استاندارد ها می تواند از پیش آمدن مشکلات بعد از آن جلوگیری کند. یخچال های ساید بای ساید باید گفت برای ورودی آب سرد کن نیاز به فعال کردن فیلتر و اتصال به شیر آب دارند تا عملکرد مناسبی داشته باشند. مشتریانی که شخصا مبادرت به نصب و راه اندازی این کار می کنند و به نمایندگی تعمیرات یخچال اطلاع نداده تا برای آنها نصب کنند ، ممکن است دردسرهایی را بعد از آن برای دستگاه ایجاد کنند زیرا که اهمیت این نوع وصل و بست ها  و ایمن بودن و همخوانی استاندارد ها تخصصی بوده و حتما باید زیر نظر . نمایندگی تعمیر یخچال فریزر خانگی انجام شود.

اهمیت یافتن بهترین تعمیرکار یخچال فریزر خانگی

یکی از موارد بسیار مهم در استفاده از یخچال فریزر این که چگونه یک مرکز تعمیرات یخچال فریزر خانگی بیابیم تا در صورت بروز مشکل بتوانیم نسبت به تعمیرات یخچال خود اقدام نماییم چرا که یک مرکز تعمیر یخچال فریزر نامناسب می تواند آسیب جدی به وسیله وارد کرده و سیب ضرر مالی شود .یکی از فاکتورهای مناسب جهت یافتن تعمیرات یخچال فریزر خانگی این است که فرد تعمیرکار تا چه اندازه تجربه تخصصی در خصوص تعمیرات یخچال فریزر خانگی دارد و چقدر می تواند به شکل تخصصی مشکل را یافته و با کمترین هزینه آن را حل نماید.

تعمیرات یخچال فریزر خانگی

شاید بتوان گفت این فاکتور مهم ترین قسمت یافتن یک تعمیرات یخچال فریزر خانگی محسوب بشود.در این نوشتار سعی شده در خصوص چگونگی یافتن یک تعمیرات یخچال فریزر خانگی و ویژگی های لازم مرکز تعمیر یخچال صحبت شود تا بتوانید با دید بازتری در این خصوص تصمیم بگیرید.لازم به ذکر است بهتر است نزدیک ترین مرکز تعمیرات را پیدا کنید تا مشکل حمل و نقل کمتری داشته باشید.

تهران تعمیرکار متخصص در تعمیر انواع یخچال فریزر و ساید بای ساید در خدمت شماست همین حالا با ما تماس گرفته و بهترین متخصص تعمیرات عازم تعمیر یخچال شما خواهد شد.

کلمات کلیدی سئو سایت : تعمیر یخچال

تعمیر یخچال فریزر , تعمیر یخچال ساید

تعمیر ساید , تعمیر یخچال ساید بای ساید

تعمیر ساید بای ساید , تعمیرات یخچال

تعمیر یخچال در تهران , تعمیر یخچال فریزر خانگی

شارژ گاز یخچال , شارژ گاز یخچال ساید , شار گاز یخچال فریزر

برد چیست و‌ کاربرد آن در یخچال و کولر

برد چیست و‌ کاربرد آن در یخچال و کولر

برد چیست و‌ کاربرد آن در یخچال و کولر

برد چیست و‌ کاربرد آن در یخچال و کولر

تمام وسایلی که برد دارند باید تعدادی سنسور میز داشته باشند تا بتوانند گرما و سرما و فشار دما و… را به برد اصلی اطلاع دهند از آنجا که کار ما در زمینه کولر گازی و یخچال فریزر و سایت می باشد و به آن می پردازیم

می‌دانیم که در یخچال برد وظیفه پردازش تمامی اطلاعات را دارد به این منظور توسط چند سنسور این گزارشات برد و برنامه‌ای که در حافظه آی آی سی به اندازه ۰.۱ اعداد نوشته شده است دستور می گیرد

بنابراین هر زمان با نقص یا مشکلی روبه رو شدید سریع به سراغ برد نروید زیرا اول باید مقدار برقی که به سنسور می رسد مقدار خروجی جریان که از سنسور به برد انتقال می یابد کنترل شود بیشتر اوقات ایراد از سنسورهای دستگاه می باشد پس از بررسی کامل سنسور می‌توان گفت که برد ایراد دارد

دو نوع سنسور در یخچال فریزر

سنسور NTC وظیفه : انتقال سرما

اکثراً بیشتر سنسورهای یخچال از نوع سنسورNTC می باشد

سنسور PTC. وظیفه : افزایش دما را نشان می دهد

به صورت خلاصه و مفید در صدر جدول خاصی دارد که در دمای معینی مقدار جریان را عبور میدهد بنابراین واحد اندازه گیری سنسور ها را کیلو اوهم تعیین کرده اند که توسط تکنسین با مولتی متر اهم متر قابل اندازه گیری می باشد برای هر دستگاه سنسور فابریک و مشخص شده ای برای خودش بر مبنای کیلو اهم خریداری و نصب گردد تا برد بتواند گزارش صحیح و پردازش مناسب داشته باشد

تهران تعمیرکار شبانه روز در خدمت شماست

کلمات کلیدی سئو سایت : برد چیست و‌ کاربرد آن در یخچال و کولر,برد یخچال,برد کولر,تعمیر برد یخچال,تعمیر برد کولر,تعمیر برد کولر گازی,تعمیر برد یخچال فریزر,تعمیر برد ساید,تعمیر برد ساید بای ساید,تعمیر یخچال

آموزش حل ارور های انواع کولر گازی

آموزش حل ارور های انواع کولر گازی

آموزش حل ارور های انواع کولر گازی

آموزش حل ارور های انواع کولر گازی

ارور های اسپیلت مدل کریستال

E1 21 : خرابی از سنسور های داخلی می باشد

E1 42 : مشکل در سنسور رطوبت سنج است

E1 22 : خطا در پایت اواپراتور

E1 61 : مفهوم این ارور پاک شدن حافظه برنامه اسپیلت است در این صورت باید مجددا برنامه‌ریزی و کدگذاری شود

E1 54 : فن پنل داخلی دچار مشکل شده است

ارورهای کولر گازی ایستاده مدل Queen

E1 : خرابی از سنسور دمای داخلی می باشد

EE_00 : برق رسانی پنل داخلی مشکل دارد

EE_01 : برق رسانی پنل داخلی مشکل دارد

E5 : خرابی لوله اواپراتور

E6 : سنسور کمپرسور با مشکل برخورد کرده است

ED: این ارور مربوط می شود به مشکل ارتباطی بین دو یونیت داخل وخارج

ER : ارتباط بین پنل داخلی و کمپرسور قطع شده است

EA: این ارور مربوط می‌شود به مشکل ارتباطی بین دو برد اصلی و نمایشگر

E5 : خرابی لوله اواپراتور

سانسور کمپرسور با مشکل برخورد کرده است : E6

ارتباط بین پنل داخلی و کمپرسور قطع شده است : ER

ارورمربوط می‌شود به مشکل ارتباطی بین دو برد اصلی و نمایشگر : ED

مشکل در کابل های ارتباطی بین دو یونیت داخل و خارج می باشد : EA

ارور کولر گازی ایستاده سامسونگ

ارتباط بین برد فرمان و برد صفحه‌نمایش قطع شده است : E¹ ۰۳

سنسور دمای محیط داخلی خراب شده است : E1 21

مربوط به فن یونیت داخلی :E1 54

این خطا مربوط میشود به سیگنال برد نمایشگر و برد اصلی. : E1 93

خطا مربوط سنسور کندانسور می باشد : E2 37

برد فرمان می تواند ارتباط بین کمپرسور و پنل را برقرار کند : E4 79

این این ارور به مدار برد مربوط می شود : E1 61

سنسور اندازه گیری رطوبت هوا دچار مشکل است : E1 42

ارور های کولر گازی اسپیلت سامسونگ ایستاده ۵۰ هزار

کد گذاری مجدد : E1 63

۳ فاز شدن دستگاه : E4 25

ارتباط بین کمپرسور و پنل داخلی قطع شده : E1 01

خرابی سنسور و یونیت داخلی : E1 21

مفهوم این ارور پاک شدن حافظه برنامه اسپیلت است در اینصورت باید مجددا برنامه ریزی و کد گذاری شود :E1 62

مشکل در فن پنل داخلی است ممکن است فن سوخته باشد : E1 54

سنسور وردی پایت اواپراتور با مشکل مواجه شده است : E1 22

ارور کولر گازی سامسونگ

دمای کندانسورB بیشتر از حد مجاز است : GC

دمای کندانسور A بیشتر است حد مجاز می باشد :AC

گاز کمپرسور می باشد و باید توسط متخصص شارژ شود: G

برد فرمان نمی‌تواند رابطه میان پنل داخلی و کمپرسور را برقرار کند : CO

شرح کارکرد یونیت C در وضعیت تست صحیح می باشد : CC

شرح کار کرد یونیت A در وضعیت تست صحیح می باشد : CA

این ارور مشکل در کارکرد یونیت در حالت تست C می باشد : C

اشکال این خطا از کار کرد یونیت در حالت تست B است : b

علت خطا مربوط است به کارکرد یونیت در حالت تست : A

خرابی سنسور پایپ کندانسور : tA

خرابی از سنسور دمای داخلی می باشد : to

CH 67 : وجود ندارد BLDC سیگنال برگشتی ( فیدبک ) کارکرد فن

CH 62 : دمای بالای هیت سینک برد بیرونی

CH 61 : دمای بالای سنسور لوله کندانسور

CH 60 : EEPROM بررسی

CH 5۳ : دیتای ارسالی از واحد ارتباط واحد _ داخلی و بیرونی داخلی به مدت ۳ دقیقه دریافت نشود

CH 65 : سنسور هیت سینک

CH 46 : سنسور لوله مکش

CH 45 : سنسور لوله کندانسور

CH44 : سنسور دمای هوا

CH 41 : سنسور لوله دهش کمپرسور اینورتر

CH 01 : سنسور هوای داخلی

CH 02 : سنسور لوله ورودی یونیت داخلی

CH 06: سنسور لوله خروجی یونیت داخلی

CH 12: سنسور لوله وسط یونیت داخلی

CH05/53 : ارتباط بین واحد داخلی و بیرونی

CH09 : خطای برد آپشن

CH10 : ایراد موتور فن داخلی

CH 21 : بال DC ولتاژ

جر جریان ورودی بیشتر از مقدار تعیین شده است: ۲۲

‌‍ولتاژ پایین خط :۲۳

ارور موقعیت DC CH26 کمپرسور: CH 26

جریان بالایPSC خطای : CH27

اروران بالای فاز کمپرسور :CH 29

دمایای لوله دهش کمپرسور :CH 32

E5 : خرابی لوله اواپراتور

سانسور کمپرسور با مشکل برخورد کرده است : E6

ارتباط بین پنل داخلی و کمپرسور قطع شده است : ER

ارورمربوط می‌شود به مشکل ارتباطی بین دو برد اصلی و نمایشگر : ED

مشکل در کابل های ارتباطی بین دو یونیت داخل و خارج می باشد : EA

ارور کولر گازی ایستاده سامسونگ

ارتباط بین برد فرمان و برد صفحه‌نمایش قطع شده است : E¹ ۰۳

سنسور دمای محیط داخلی خراب شده است : E1 21

مربوط به فن یونیت داخلی :E1 54

این خطا مربوط میشود به سیگنال برد نمایشگر و برد اصلی. : E1 93

خطا مربوط سنسور کندانسور می باشد : E2 37

برد فرمان می تواند ارتباط بین کمپرسور و پنل را برقرار کند : E4 79

این این ارور به مدار برد مربوط می شود : E1 61

سنسور اندازه گیری رطوبت هوا دچار مشکل است : E1 42

ارور های کولر گازی اسپیلت سامسونگ ایستاده ۵۰ هزار

کد گذاری مجدد : E1 63

۳ فاز شدن دستگاه : E4 25

ارتباط بین کمپرسور و پنل داخلی قطع شده : E1 01

خرابی سنسور و یونیت داخلی : E1 21

مفهوم این ارور پاک شدن حافظه برنامه اسپیلت است در اینصورت باید مجددا برنامه ریزی و کد گذاری شود :E1 62

مشکل در فن پنل داخلی است ممکن است فن سوخته باشد : E1 54

سنسور وردی پایت اواپراتور با مشکل مواجه شده است : E1 22

ارور کولر گازی سامسونگ

دمای کندانسورB بیشتر از حد مجاز است : GC

دمای کندانسور A بیشتر است حد مجاز می باشد :AC

گاز کمپرسور می باشد و باید توسط متخصص شارژ شود: G

برد فرمان نمی‌تواند رابطه میان پنل داخلی و کمپرسور را برقرار کند : CO

شرح کارکرد یونیت C در وضعیت تست صحیح می باشد : CC

شرح کار کرد یونیت A در وضعیت تست صحیح می باشد : CA

این ارور مشکل در کارکرد یونیت در حالت تست C می باشد : C

اشکال این خطا از کار کرد یونیت در حالت تست B است : b

علت خطا مربوط است به کارکرد یونیت در حالت تست : A

خرابی سنسور پایپ کندانسور : tA

خرابی از سنسور دمای داخلی می باشد : to

کلمات کلیدی سئو سایت : آموزش حل ارور های انواع کولر گازی,ارور های انواع کولر گازی,ارور کولر گازی,بانک ارور و عیب کولرگازی,ارور کولر گازی اجنرال,لیست ارور های کولر گازی,ارور کولر گازی گری,ارور ec کولر گازی,ارور کولر گازی اجنرال اینورتر,ارور ec کولر گازی تراست,ارور h3 کولر گری,ارور کولر تراست,تعمیر کولر گازی,تعمیر یخچال

آموزش حل ارور های انواع کولر گازی

اخبار , خدمات ما , درباره ما , برد چیست و‌ کاربرد آن در یخچال و کولر

تماس مستقیم جهت سفارش تعمیرات